Bazény - údržba

20 40 80

K horkému létu neodmyslitelně patří také koupání ať už v přirozených vodách jako je moře, nebo rybník, tak v těch umělých - tedy na koupalištích a v bazénech. Ti šťastnější z nás se nemusí mačkat mezi davy lidí vyhledávajících osvěžení, ale ochladí se v klidu a soukromí zahrady ve vlastním bazénu. Ovšem toto privilegium má také svá proti. O každý bazén je potřeba se starat; o to větší starost to je, když to musí člověk dělat sám.

Nicméně i tato starost se může stát radostí a od toho jsou tu přípravky pro údržbu bazénů. Všechny bazénové přípravky jsou vyrobeny tak, aby co nejméně zatěžovaly životní prostředí a zároveň aby neškodily vašemu zdraví. V nabídce ale není jen bazénová chemie, ale pořídit si můžete nejrůznější síťky do bazénů na zachycování větších předmětů, nebo vysavače vhodné pro celkovou údržbu bazénu před letní sezónou či pro úklid bazénu před zimou.

Bazénová chemie se dělí na ty, které jsou určené pro klasický úklid. Jsou to nejrůznější čističe na okraje bazénů, anebo odstraňovače vodního kamene. Pomáhají udržovat váš bazén dokonale čistý, doslova jako nový. Budete tak mít pocit čistoty, jako z normálního krytého bazénu, ale zároveň budete na čerstvém vzduchu jako na koupališti.

Druhým typem jsou prostředky, které udržují čistou vodu v bazénu. Kromě chlorových granulí (dokonalý efekt koupaliště, ovšem ne pro někoho, komu chlorovaná voda zrovna „nevoní“) jsou k dostání tzv. kyslíkové tablety, jež dezinfikují organicky znečištěnou vodu, ale nezůstává po nich onen typický zápach. V neposlední řadě se pro údržbu čisté vody vašeho bazénu prodávají také tablety, které ve vašem bazénu udržují stálou hladinu pH tak, aby byla šetrná vůči vaší kůži. Vám už tak nezbývá nic jiného než si vybrat přípravek či pomůcku podle vašich požadavků a přání. Koneckonců vše se odvíjí podle toho, kolik úsilí chcete svému bazénu věnovat.