Výhody sněhových fréz Cub Cadet

Sněhové frézy Cub Cadet jsou něco jako mercedesy v oblasti osobních aut. Design mají podobný jako ostatní, ale liší se především kvalitou provedení a maličkostmi, které nejsou pro běžný provoz potřeba, ale jejich užívání vám práci nejen usnadní, ale udělají ji také zábavou. Nakonec se nechcete od luxusu vrátit k běžnému a bez těchto maličkostí si už nedokážete svůj život představit.

Mezi tyto maličkosti patří páčkový posilovač řízení POWER STEERING, jež usnadní řízení, obracení i manévrování; ani křehké dámy se tak úklidu sněhu nemusí bát. Vaše fréza nastartuje i za teplot hluboko pod nulou díky spolehlivému tlačítkovému startéru, navíc se nemusíte bát, že vám bude zima na ruce, protože tyto frézy mají zabudované vyhřívání v rukojetích. Halogenové světlo vám pak posvítí na práci i v časných ranních hodinách, kdy je ještě tma.

Motor Snow ThorX s litinovým válcem a jehličkovými ložisky způsobuje vysoký výkon frézy a v kombinaci s rozsahem rychlostí, které fréza má, se přizpůsobí kterékoliv sněhové podmínce. Nestane se vám tak, že fréza nebude schopná odklidit aktuální příval sněhu.

Přívaly sněhu zvládnete i díky nastavitelným kluzákům ovládajícím výšku záběru v závislosti na terénu. Pomocí těchto kluzáků můžete pracovat i na nerovném terénu bez obavy z poškození sněhové frézy. Ani zledovatělý sníh není problém vzhledem k tomu, že součástí frézy je rýhovaný přihrnovací šnek, jenž si poradí téměř se vším.

Odhoz sněhu zajišťuje prodloužený polymerový komínek (polymer brání sněhu, aby se lepil na stěny), který sníh odhodí do mnohem větší vzdálenosti, než je tomu u obyčejných fréz.

Všechna tato zařízení sice způsobují, že je fréza těžší, ale právě díky nim se stává také lépe ovladatelnou a její obsluhu zvládne téměř kdokoliv.

 

3 roky záruka bez povinných ročních servisních prohlídek pro všechny stroje   


 

 

Dále konkrétně popíšeme některé vymoženosti, které sněhová fréza Cub Cadet nabízí a jaké výhody z nich pro vás plynou.

 

POWER STEERING   Otáčení komínku   Vyhřívání rukojetí

Ovládání směru jen konečky prstů: pro změnu směru stačí jen pohnout páčkou na rukojeti na levé, nebo pravé straně. Celkově to přináší snadnější manévrování na menší ploše, jakou je například příjezdová cesta k domu. Ušetříte tím nejen čas, ale i vlastní síly.

 

 

    Ovládání komínku jednou rukou: komínek lze nastavit do čtyř různých směrů za pomoci jednoduchého joysticku. Měnit se dá také výška výhozu sněhu. Kromě ušetřeného času získáte také jistotu, že sníh dopadne tam, kam chcete.     Vyhřívaná držadla: slouží jak jinak než k udržení vašich rukou v teple po celou dobu odklízení sněhu. Pokud nechcete, nemusíte této vymoženosti využívat, stačí přesunout přepínač na zadní straně palubní desky do polohy OFF a nasadit si rukavice.
         
Pásový pohon     Velký záběr     Duální kola
Pásový pohon: nezastaví vaši frézu na jakémkoliv povrchu, ať už se jedná o povrch nerovný, tvrdý, zledovatělý sníh, nebo štěrk, společně s optimálním pohonem se díky pásům dostanete kamkoliv.   Široký záběr: díky šířce 84 centimetrů (u některých modelů i 114 centimetrů) se nebudete muset s frézou otáčet tak často a sníh budete mít odklizený mnohem dříve. Ušetříte tak spoustu času, kterou můžete strávit například s dětmi při stavbě sněhuláka.   Duální kola: mají je jen modely 945 SWE, ale s jejich pomocí získáte lepší jízdní vlastnosti, zlepší se trakce vaší frézy, která bude navíc mnohem stabilnější. S těmito koly, stejně jako například s pásovým pohonem, se budete s jistotou pohybovat na každém povrchu. Duální kola navíc dodávají fréze velmi zajímavý vzhled, který vám budou sousedé závidět.
         
 Motor    Elektrický startér    Nastavení výšky záběru
Zimní motor OHV: je určený speciálně pro práci v nízkých teplotách. Díky speciálním technologiím a materiálům je životnost tohoto motoru podstatně prodloužena. Motor je snadnější nastartovat a navíc vypouští velmi málo emisí. Motor je tak spolehlivý a šetrný vůči přírodě.   Elektrostartér: jednoduchý elektronický startér - jediným stisknutím je připraven vyrazit.   Nastavitelná výška záběru: nastavitelné lyžiny vyrobené z polymeru odolného proti vnějšímu poškození mají mnohem lepší skluz, než ty klasické, takže se s frézou lépe pohybuje a manipuluje kolem překážek. Nastavitelnost zaručuje, že odklidíte sníh i z nerovných ploch, které přitom nepoškodíte (pokud lyžiny správně nastavíte). Pokud máte rovný povrch, jako je beton, nebo dlaždice, nemusíte lyžiny zvedat téměř vůbec. Naopak při hrbolatém povrchu je nastavte na střední, nebo horní pozici (to platí i pro případ štěrkové cesty).
         
 Šnek XTREME-AUGERTM    Bezpečnostní závlačka    Strhávací nože

Přihrnovací šnek XTREME-AUGER: je obzvlášť výhodný při odstraňování zledovatělého sněhu. Takový sníh se nejprve šnekem rozdrtí a poté je nasán do komínku, odkud je odhozen do míst, kde nepřekáží. Všechny čtyři části stroje jsou opatřeny bezpečnostní závlačkou, která chrání přístroj proti přetížení a snižuje tím náklady na údržbu.

 logo

 

Bezpečnostní závlačka: tato pojistka spojuje přihrnovacího šneka s hnací hřídelí, a pokud se hřídel zablokuje, slouží jako ochrana proti přetížení tím, že se zlomí a šnek se automaticky zastaví. Nedojde tak k poškození dalších částí stroje. Poté stačí vyměnit starou závlačku za novou a můžete pokračovat v práci. Náklady na údržbu i opravy jsou v tomto případě minimální.   Strhávací nože: jsou umístěny na obou stranách krytu kolem šneka. Slouží k tomu, aby uvolnily cestu vysokým sněhem, nebo závějí. Zbytek práce pak obstará šnek, a ani nečekané přívaly sněhu vám tak nezabrání dojet do práce.